KAIKKI TARPEELLINEN
JA VÄHÄN LISÄÄ
KAIKKI TARPEELLINEN
JA VÄHÄN LISÄÄ
FLIPPER 600 SC
Monipuolinen keskipulpettivene, jonka tukeva runko tekee niin leppoisasta vapaa-ajanvietosta kuin reippaammastakin vauhdinpidosta vieläkin nautinnollisempaa – Flipper 600 SC nousee liukuun portaattomasti ja kulkee luotettavasti laajalla tehoalueella. Käytännöllinen pohjaratkaisu tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet ottaa kaikki irti niin pitkästä kuin kuumastakin kesästä.
- Paino 800 kg + moottori
- Pituus 6,05 m
- Leveys 2,22 m
- Polttoainetankki 130 L
- Vesisäiliö -
- Syväys 0,55 m
- Moottoriteho 80-150 hv / 59-110 kW
- Makuupaikat -
- CE/
henkilömäärä c / 6
Erinomaiset ajo-ominaisuudet
Sopiva vene moneen käyttötarkoitukseen
Helppo käyttää ja käsitellä
ERITYISIÄ OMINAISUUKSIA
Jokaisessa Flipperissä on ainutlaatuinen runko, joka mahdollistaa kovemman matkanopeuden ja urheilullisen ajokokemuksen kaikissa olosuhteissa. Erityinen, alipainetekniikkaa hyödyntäen valmistettu kaksikerrosrakenne tekee rungosta poikkeuksellisen jäykän. Tämä puolestaan lisää ajamisen nautintoa ja vähentää ohjaamon melutasoa.
Ainutlaatuinen pohjaratkaisu mahdollistaa veneen monipuolisen käytön ja parhaan nautinnon. Seurustelu, ruokailu, vesiurheilu, yöpyminen, rantautuminen ja kaikki muutkin toiminnot sujuvat mahdollisimman mukavasti. Takatila ja hyttialue ovat samalla tasolla, mikä tekee seurustelu- ja auringonottoalueesta tilavamman. Suurimmat veneet on varustettu joko keitintasolla tai täydellä pentterillä. Useimmissa Flippereissä on wc joko vakio- tai lisävarusteena.
Mitä tulee veneilykokemukseen, Flipper-veneet ja Mercuryn moottorit ovat lyömätön yhdistelmä. Flipperit optimoidaan Mercuryn moottoreille jo suunnitteluvaiheessa, joten ajettavuus on aina ensiluokkaista, polttoainetalous optimoitua ja melutaso mahdollisimman alhainen. Lisävarusteena saatava plotteri mahdollistaa kaiken moottori- ja ajotiedon näkemisen samalla ruudulla. Mercuryn Active Trim -toiminto varmistaa moottoreiden oikean tason kaikissa tilanteissa. Tämä säästää polttoainetta ja lisää ajomukavuutta entisestään.
Rakenna oma Flipperisi
- › Hydrauliohjaus
- › Kaiteet ja helat haponkestävää terästä
- › Kansivalot
- › Kiintotankki 130 L
- › Mukitelineet
- › Offshore-istuimet
- › Ohjauspulpetin suojahuppu
- › Paikka karttaplotterille 9"
- › Paikka lepuuttajille
- › Patjat, aurinkotaso
- › Patjat, avotila
- › Penkkien suojahuput
- › Pilssipumppu, sähköinen
- › Sammutin
- › SmartCraft-mittaristo
- › USB-lataus, 2 kpl
- › Valkoinen runkoväri
- › Virran ulosotto 12V DC, 2 kpl
Valintasi:
- › Flipper 600 SC vakiovarusteilla
Pyydä tarjous
Uutiskirje
Tilaa uutiskirjeemme, niin saat kiinnostavat uutiset ja upeat tarjoukset Flipperin maailmasta suoraan sähköpostiisi, neljä kertaa vuodessa!